"المپیک 2012 لندن" که از هم‌اکنون تلاش‌های فراوانی برای آن می‌شود، در حالی برگزار خواهد شد که تماشاگران در ورزشگاه اصلی مربوط به این مسابقات روی حجم وسیعی از سوزن، میخ و چاقو خواهند نشست.


استادیوم اصلی مسابقات "المپیک 2012 لندن" در منطقه استراتفورد(Stratford) در شرق لندن و به وسیله اسلحه‌ها و چاقو‌هایی که توسط "مرکز پلیس پایتخت بریتانیا" ضبط شده، دایر می‌شود.


مرکز پلیس بریتانیا در سال گذشته بیش از 52 تن فلز شامل سلاح‌های گرم، انواع چاقو و کلیدهای قدیمی را در این کشور ضبط کرد. هم‌اکنون برخی از این فلزها ذوب شده و در کشتی‌ها، ساختمان‌ها، اتومبیل‌ها و قطارها مورد استفاده قرار گرفته‌اند و قرار است که برخی دیگر از آن‌ها پس از بازیافت، در ساخت بنای اصلی ورزشگاه "المپیک 2012" لندن به‌کار گرفته شوند.


این سلاح‌ها بر اساس طرح ارایه شده از سوی Populous در چرخه حمایت از محیط زیست قرار می‌گیرند تا بار دیگر به بهترین شکل استفاده شوند. قرار است که در پروژه ساخت این ورزشگاه بزرگ از کلیه مواد قابل استفاده،‌ حتی از گیاه شاهدانه نیز استفاده شود.


کارشناسان از طرح بازیافت فلزات و استفاده از آن‌ها برای مسابقات "المپیک 2012 لندن" استقبال زیادی کرده‌اند و آن را گام موثری در جریان حمایت از محیط زیست می‌دانند. لازم به ذکر است که برندگان مسابقات "المپیک 2010 ونکوور" در کانادا و "بازی‌های زمستانی پارالمپیک" نیز مدال‌های طلا، نقره و برنز را که از تلویزیون‌ها، رایانه‌ها و صفحه‌کلیدهای بازیافت شده ساخته شده است، دریافت می‌کنند.

نوشته شده در تاریخ شنبه 10 بهمن 1388    | توسط: آریا    | طبقه بندی: عمومی،     | نظرات()